DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ EĞİTİMİ

Trekking ve Hiking Yürüyüş Teknikleri

Tanıtım

Doğa Yürüyüşü ve Kampçılık Eğitimi

Trekking özellikle, doğanın yakından görülerek, detaylı incelenerek, sürekli güç sarf edilerek, irade gösterilerek yapılan bir yürüyüş ve keşif aracı olduğu için, araçlarla yapılan doğa turlarına göre daha üstündür. En önemli özelliği de kişinin iradesini ve dayanıklılığını kuvvetlendirmesidir. Bilinçli yürüyüş detaylarının kazanılmasını sağlamak maksadıyla düzenlenmiş bir eğitimprogramdır.

Trekking yani kamplı, uzun menzilli doğa yürüyüşü yaparken kamp yapma zorunluluğu nedeni ile gerekli tüm konaklama tekniklerini, güvenliğin oluşturulmasını, rahatın sağlanmasını ve öncelikle doğaya saygılı bir kampçılığın inceliklerini ve gereğini kazandırmak maksadı ile kampçılık detayları da eğitim programı kapsamındadır.

Ateş başında geçen sohbetler, çekilen fotoğraflar, gündüz yapılan keşifler ve sonuçta elde edilen doyumsuz bir anı.


Sınıf içi eğitimde; Dia, fotoğraf ve video destekli teorik eğitimle temel bilgiler ana hatları ile verilir. Trekking ve kampçılık yaşamının önemi, kamp yapmanın ve doğada yürümenin incelikleri, güvenlik ve konforun sağlanması, doğaya saygı, yapmamız ve yapmamamız gerekenler, malzeme bilgisi ve daha birçok konu anlatılır. Doğaya saygılı Kampçılık ve dikkat edilecekler - Malzemeler - Kamp yeri seçimi - Kamp konforunun sağlanması - Çadır kurma - Navigasyon - Güvenlik - Trekking - Temel hayatta kalma konuları işlenir.

Uygulama kampında; 1 gece, 2 gün boyunca kamp yaşamı ve doğa yürüyüşleri gerçekleştirilir. Toplam 15 km. yol kat edilir.

Süre ve Fiyat Bilgileri

Sınıf İçi Dersler: 2 gün (10 saat)


Arazi uygulamasında; 1 gece 2 gün süreli, 15 km yürüyüşlü faaliyettir.

500 TL (KDV hariç)

Gerekli Bilgiler

Eğitim programımız yaz doğa yürüyüşleri ve kış doğa yürüyüşleri olmak üzere iki kısımda gerçekleştirilir. Hangi mevsimde isek ilgili mevsimin konuları ve faaliyeti üzerinde ağırlıkla durulur.
Verilecek olan belge kurumumuzdan bu eğitimi aldığınıza dair bir Kurs Katılım Belgesi'dir.
1. 60 Lt sırt çantası
2. Sıfır (0) konfor dereceli uyku tulumu ve mat
3. Kafa feneri, düdük ve pusula
4. Matara ve çelik kupa
5. Kamp ocağı ve mutfak malzemesi
6. Trekking giyimi
7. Trekking botu
8. Yağmurluk veya panço
9. Kuru ve sıcak tutacak termal içlik
10. Çok maksatlı pense veya çakı
Kurs Kayıt Formu »