Doğa Yürüyüşü ve Kampçılık Eğitimi facebook youtube

Kurs Süresi

Sınıf İçi Teorik Dersler: 2 gün Kamplı Arazi Uygulaması: 2 gün

Kurs Ücreti
375 TL (KDV hariç)

Kursa Gelirken Getirmeniz Gerekenler

1. 55-60 Lt sırt çantası
2. (0) konfor dereceli uyku tulumu
3. Mat
4. Kafa feneri, pusula, düdük
5. Çelik kupa, tabak, çatal, kaşık
6. Matara
7. Yedek çorap, içlik takım

Doğa Yürüyüşü ve Kampçılık Eğitimi

business templates

Eğitim programımız yaz doğa yürüyüşleri ve kış doğa yürüyüşleri olmak üzere iki kısımda gerçekleştirilir. Hangi mevsimde isek ilgili mevsimin konuları ve faaliyeti üzerinde ağırlıkla durulur.

Trekking özellikle, doğanın yakından görülerek, detaylı incelenerek, sürekli güç sarf edilerek, irade gösterilerek yapılan bir yürüyüş ve keşif aracı olduğu için, araçlarla yapılan doğa turlarına göre daha üstündür. En önemli özelliği de kişinin iradesini ve dayanıklılığını kuvvetlendirmesidir. Bilinçli yürüyüş detaylarının kazanılmasını sağlamak maksadıyla düzenlenmiş bir eğitimprogramdır.

Trekking yani kamplı, uzun menzilli doğa yürüyüşü yaparken kamp yapma zorunluluğu nedeni ile gerekli tüm konaklama tekniklerini, güvenliğin oluşturulmasını, rahatın sağlanmasını ve öncelikle doğaya saygılı bir kampçılığın inceliklerini ve gereğini kazandırmak maksadı ile kampçılık detayları da eğitim programı kapsamındadır.

Ateş başında geçen sohbetler, çekilen fotoğraflar, gündüz yapılan keşifler ve sonuçta elde edilen doyumsuz bir anı.

Sınıf içi eğitimde; Dia, fotoğraf ve video destekli teorik eğitimle temel bilgiler ana hatları ile verilir. Trekking ve kampçılık yaşamının önemi, kamp yapmanın ve doğada yürümenin incelikleri, güvenlik ve konforun sağlanması, doğaya saygı, yapmamız ve yapmamamız gerekenler, malzeme bilgisi ve daha birçok konu anlatılır. Doğaya saygılı Kampçılık ve dikkat edilecekler - Malzemeler - Kamp yeri seçimi - Kamp konforunun sağlanması - Çadır kurma - Navigasyon - Güvenlik - Trekking - Temel hayatta kalma konuları işlenir.

Uygulama kampında; 1 gece, 2 gün boyunca kamp yaşamı ve doğa yürüyüşleri gerçekleştirilir. Toplam 15 km. yol kat edilir.


  0 216 388 82 21
Bizi Takip Edin

© 2012, Web sitemizin her hakkı saklıdır. Site bilgilerinin tamamının veya bir kısmının kopyalanması, alınması veya paylaşılması izne tabidir. İzinsiz alınması ve kullanılması karşılığında yasal işlem başlatılacaktır. İçerikleri kopyalamayın, bu sizi bizim taklidimiz yapar.

Style Selector
Oregional Skin
bootstrap business templates
Bootswatch Skins (11)
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates

These are just examples and you can build your own color scheme in the backend.

Background Patterns
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates