Pusula Hakkında facebook youtube

Merhaba!

Doğa ve doğa sporları ile tanışmak isterseniz, "benim ayağım yerden kesilsin, uçmak istiyorum", "ormanların derinliklerini merak ediyorum, cesurca girmek istiyorum" veya "şehir yaşamı beni boğuyor, güçlenmek ve doğayı tanımak istiyorum" diyorsanız; sizi bekliyoruz. Şimdiden aramıza hoş geldiniz demek isteriz...

"Bizimle başlamaya var mısınız?"

Ekibimiz Toplu Halde


EKİBİN EĞİTİMLERİ

 • Kutsal Zafer Şahin'in Eğitim ve Lisans Kurumları
      
      
    
 • Z.Simin Şahin'in Eğitim ve Lisans Kurumları
      
      
 • Bülent Demir'in Eğitim ve Lisans Kurumları
    
 • Sait Çetin'in Eğitim ve Lisans Kurumları
    
 • Erhan Şan'ın Eğitim ve Lisans Kurumları
    

Pusula Doğa Sporları

business templates


Pusula Doğa Sporları, paraşüt sporcusu Kutsal Zafer Şahin tarafından 2001 yılında İstanbul'da kurulmuştur.
Kurulduğu yıldan bu yana da doğa sporları eğitim, danışmanlık ve organizasyon faaliyetlerini başarı ile gerçekleştirmektedir.

Kutsal Zafer Şahin paraşütçülük yanında doğa rehberliği ve hayatta kalma konusundaki uzman kimliğini de bir okul ortamına taşıyarak, 2003 yılında Pusula Doğa Sporları'na HAKA Hayatta Kalma Okulu adını verdiği organizasyonu da ekleyerek Türkiye'deki önemli bir eğitim açığını kapatma yoluna gitmiştir.

Pusula Doğa Sporları Eğitim Danışmanlık ve Organizasyon ismi ve uzmanlaşmış kimliği ile sadece doğa sporları eğitimleri kuruluşu özelliğinde değil, kurumsal şirketlere de eğitim, danışmanlık ve organizasyon hizmeti verebilen bir konumdadır.

Kuruluşumuz, seyahat acentası değildir. Bir eğitim, danışmanlık ve organizasyon kuruluşudur.
Hizmetlerini "1618 Sayılı Seyahat Acenteleri Kanununa Münhasır Hizmetler" şeklinde gerçekleştirmez.


 • bootstrap business template

  Kutsal Zafer Şahin

  1974 İstanbul doğumlu.

  Doğa ve doğa sporları ile 1991 yılında ilgilenmeye başladı. 1992 yılında Türk Hava Kurumu'nda skydiving, yani serbest paraşütçülüğe başladı. En üst seviye uluslararası FAI D lisansı sahibidir ve birçok şampiyona katılımı bulunmaktadır. Ayrıca yamaç paraşütü eğitmen pilottur. 1998 - 2001 yılları arasında İstanbul Üniversitesi ve Yıldız Tekni Üniversitelerinin ilk yamaç paraşütçülerini yetiştirmiştir. Askerliğini tamamladığı 1.Komando Tugayı (Hava İndirme Tugayı)'nda da askeri serbest paraşütçü ve öğretmen yardımcısı olarak 150 kadar her türlü görev atlayışını başarı ile tamamlamış ve yüksek başarı göstermiştir.

  Trap ve skeet atıcılık sporunu paraşüt ve dağcılık sporlarına ağırlık vermesinden dolayı bırakmak zorunda kaldı. Birçok macera yarışmasına katılmıştır. Daha sonra fotoğrafçılık eğitimi alarak spor ve doğa fotoğrafları çekmeye merak saldı ve "En iyi ve en etkili referanslar fotoğraflardır" diyerek bu hobisini devam ettirmektedir.

  1998 senesinde Fotografevi Turizm'de başladığı profesyonel trekking rehberliğini daha da ileri götürerek; bu konuda eğitimler vermeye başladı. Ayrıca yine bu konuda yazdığı "Doğada Yapılan Yürüyüşler - Trekking & Hiking" isimli kitabı bulunmaktadır. Bu kitap dışında basılmayı bekleyen üç kitabı daha vardır. 2001 yılında Pusula Doğa Sporları'nı kurdu ve daha sonra da 2003 yılında oluşturduğu HAKA Hayatta Kalma Okulu ile hayatta kalma eğitimlerini daha etkili bir düzeye getirdi.

  Trekking ve Hayatta Kalma konularında kendisi ile ilgili olarak birçok röportaj ve birkaç televizyon programı yapıldı. İz TV'de "Wilco'nun Karavanı" programı, Uzman TV'de kendi konuları,
  TRT Çocuk'da "Doğal Olarak" programı, Yaban TV'de "Zirveyi Zorlayanlar"a konu ve konuk olurken; TRT Türk'de "Şehir Kaçakları" programında Uzman ve sunucu olarak görev aldı.
  Web Sitesi >
 • bootstrap business template

  Z. Simin Şahin

  1979 İstanbul doğumlu.

  Yamaç paraşütü pilotu, doğa yürüyüşü yardımcı rehberi, dağcı. Doğa sporlarına adımını 1998 senesinde istanbul üniversitesi İşletme Fakültesi'nin ilk havacılık kulübünde Yamaç Paraşütü sporuyla attı. İ.Ü.İşl.Fak.Havacılık Kulübünün ilk bayan pilotudur. Lise yıllarında atletizm ve bisiklet sporları ile uğraştı.

  Pusula Doğa Sporları'nın kurulmasında ve işletilmesinde büyük çabaları vardır. Daha sonra eşi Kutsal Zafer Şahin ile birlikte Ogzala Turizm'in 2006 - 2007 yıllarında isletmesini de yürüttü. Kaya tırmanışı, trekking sporları ile de uğraşıyor.

  Simin Şahin'in ayrıca İstanbul Kadıköy'de "Kediköy Sahaf" isimli bir de sahaf dükkanı bulunmaktadır.
  Kediköy Sahaf >>
 • bootstrap business template

  Bülent Demir

  1975 İstanbul doğumlu.

  Henüz çiçeği burnunda bir kız çocuğu babası olarak, kızını Tomb Raider gibi yetiştirme bakış açısında olan bir adamdır. Titiz ve kılı kırk yaran bir içmimardır. Kendine ait bir dekorasyon ve iç mimari firması da bulunmaktadır. Titizdir dedik ya, askerliğini de 4 takdir ve bir üstün hizmet belgesi ile tamamlamıştır. Onun için hayat, karar ve eylemdir.

  Fotoğraf, Atletizim, Bisiklet, Boks ,Treking, Hiking, ilgi alanlarının başında gelmekle birlikte; 4x4'lere olan düşünlüğünü 2008 Ege, 2009 Akdeniz, 2010 Karadeniz olmak üzere, organizasyonuna da yardım ettiği 15 günlük Land Rover Defender yol maceraları ile göstermiştir. Bir Otomobil dergisinde, sürüş İzlenimlerini yazmış ve test editörlüğü yapmıştır. Doğa dostu ve hayvan severdir. Avcılık ve Atıcılık Temel Eğitimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye daire başkanlığının İtfaiye Gönüllüsü eğitimini ve İleri düzey kurtarma eğitimini tamamlamıştır.

  Bülent Demir, Pusula ve Haka'daki eğitimlerini ve eğitmenlik eğitimlerini de tamamlayarak 2017 yılında Yardımcı Eğitmen olarak aramıza katılmıştır.
 • bootstrap business template

  Sait Çetin

  1986 Şumnu doğumlu.

  Haka Hayatta Kalma Okulu'nda tüm eğitimlerini tamamlayarak yardımcı eğitmen olan Sait Çetin, Kuzey Trakya (Günümüzde Bulgaristan'ın Şumnu ili) doğumlu bir Traktır. Çocukluğunu sömestr dönemlerinde İstanbul'da taş binalar arasında, yazlarıysa Trakya'da köyünde geçirmiştir.Evden çok sokakta, doğada büyümüştür.

  Sait, modern dünyaya 2010 yılında küsmüş ve kendini doğaya adamıştır. Doğa yürüyüşleri ve kamplar yaparak başladığı doğa sporlarına yönelik ilgisi zamanla gelişmiş ve hayatta kalma konusunda çalışmalara başlamıştır. Ayrıca bisiklet üzerinde 7 ülke geçmiş adamdır.

  Çevresindekileri fiziksel ve zihinsel olarak zorladığı doğrudur ama çok insancıl ve yardımseverdir. Balta, bıçak gibi kesici aletlere meraklıdır. Ateşle oynamayı sever. Hayal dünyası cosmos kadar geniştir. Kendisini Trakya Kralı sanmaktadır.

  Sait Çetin, Pusula ve Haka'daki eğitimlerini ve eğitmenlik eğitimlerini de tamamlayarak 2017 yılında Yardımcı Eğitmen olarak aramıza katılmıştır.
 • bootstrap business template

  Erhan Şan

  1977 İstanbul doğumlu.

  .................................................................................................................................. ..................................................................................................................................

  ..................................................................................................................................

  Erhan Şan, Pusula ve Haka'daki eğitimlerini ve eğitmenlik eğitimlerini de tamamlayarak 2017 yılında Yardımcı Eğitmen olarak aramıza katılmıştır.
  0 216 388 82 21
Bizi Takip Edin

© 2012, Web sitemizin her hakkı saklıdır. Site bilgilerinin tamamının veya bir kısmının kopyalanması, alınması veya paylaşılması izne tabidir. İzinsiz alınması ve kullanılması karşılığında yasal işlem başlatılacaktır. İçerikleri kopyalamayın, bu sizi bizim taklidimiz yapar.

Style Selector
Oregional Skin
bootstrap business templates
Bootswatch Skins (11)
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates

These are just examples and you can build your own color scheme in the backend.

Background Patterns
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates