Tanıtım Videosu


Kutsal Zafer Şahin Hakkında

Doğa ve doğa sporları ile 1991 yılında ilgilenmeye başladı. 1992 yılında Türk Hava Kurumu'nda skydiving, yani serbest paraşütçülüğe başladı. En üst seviye uluslararası FAI D lisansı sahibidir ve birçok şampiyona katılımı bulunmaktadır. Ayrıca yamaç paraşütü eğitmen pilottur. 1998 - 2001 yılları arasında İstanbul Üniversitesi ve Yıldız Tekni Üniversitelerinin ilk yamaç paraşütçülerini yetiştirmiştir. Askerliğini tamamladığı 1.Komando Tugayı (Hava İndirme Tugayı)'nda da askeri serbest paraşütçü ve öğretmen yardımcısı olarak 150 kadar her türlü görev atlayışını başarı ile tamamlamış ve yüksek başarı göstermiştir.

Trap ve skeet atıcılık sporunu paraşüt ve dağcılık sporlarına ağırlık vermesinden dolayı bırakmak zorunda kaldı. Birçok macera yarışmasına katılmıştır. Daha sonra fotoğrafçılık eğitimi alarak spor ve doğa fotoğrafları çekmeye merak saldı ve "En iyi ve en etkili referanslar fotoğraflardır" diyerek bu hobisini devam ettirmektedir.

1998 senesinde Fotografevi Turizm'de başladığı profesyonel trekking rehberliğini daha da ileri götürerek; bu konuda eğitimler vermeye başladı. Ayrıca yine bu konuda yazdığı "Doğada Yapılan Yürüyüşler - Trekking & Hiking" isimli kitabı bulunmaktadır. Bu kitap dışında basılmayı bekleyen üç kitabı daha vardır. 2001 yılında Pusula Doğa Sporları'nı kurdu ve daha sonra da 2003 yılında oluşturduğu HAKA Hayatta Kalma Okulu ile hayatta kalma eğitimlerini daha etkili bir düzeye getirdi.

Trekking ve Hayatta Kalma konularında kendisi ile ilgili olarak birçok röportaj ve birkaç televizyon programı yapıldı. İz TV'de "Wilco'nun Karavanı" programı, Uzman TV'de kendi konuları, TRT Çocuk'da "Doğal Olarak" programı, Yaban TV'de "Zirveyi Zorlayanlar"a konu ve konuk olurken; TRT Türk'de "Şehir Kaçakları" programında Uzman ve sunucu olarak görev aldı.