NAVİGASYON EĞİTİMİ

Pusula, GPS Kullanma; Harita Okuma, Rota Çıkartma Teknikleri

Tanıtım

Navigasyon Eğitimi

Doğada yönümüzü bulmada çok çeşitli imkânlar vardır. Bunlardan biri de pusuladır. Ancak pusula yalnız başına sadece bize yönümüzü gösterecektir. Bulunduğumuz noktayı ve gideceğimiz noktayı bilmek ve kendimize bir rota çizmek için haritaya ihtiyaç duyarız. Pusula ve haritamızı yanyana getirdiğimizde yeni yerleri kaybolmadan ve keyif alarak keşfederiz. GPS ile teknolojinin son imkanlarından faydalanmış olur, birçok koordinatı ve veriyi rahatlıkla takip edebiliriz.

Bu program doğru ve keyifli bir aktivite plânlamak için gerekli olan harita okuma, rota çıkartma ve genel navigasyon bilgilerini öğretmek maksadı ile düzenlenmiştir. Çok sayıda teknik bilgi gerektirdiğinden sınıfiçi teorik derslere katılım mecburidir.


Sınıf içi eğitimde; Dia, fotoğraf ve video destekli teorik eğitimle temel bilgiler ana hatları ile verilir. Temel ve teknik bilgiler ana hatları ile verilir. Pusula ve harita ikilisinin doğru kullanılması, birbirlerine olan gerekliliği öğretilir. Pusula - Harita - Haritayı yönüne koyma - Harita okuma - Koordinat çıkartma - Rota çıkartma - Rota takibi - GPS'e giriş konuları işlenir.

Arazi uygulamasında; Pusula ve harita yardımı ile, verilen rotayı takip etme, yeni rota belirleme, seri şekilde pusula ile yön belirleyip haritayı yönüne koyma, bulunulan bölgeyi haritada bulup işaretleme ve varılacak noktaya olan mesafeyi hesaplayıp, süreyi tahmin etme çalışmaları yapılır. Tek başınıza açık araziye bırakılırsınız ve 15 km.lik bir yürüyüş yaparsınız.

Süre ve Fiyat Bilgileri

Sınıf İçi Dersler: 3 gün (13 saat)


Arazi uygulamasında; 1 tam gün, 15 km lik yürüyüşlü çalışma yapılır.

500 TL (KDV hariç)

Gerekli Bilgiler

Bu eğitimimizin arazi uygulamasında katılımcılarımız tek başlarına bırakılacaktır. Ancak uzaktan güvenli mesafelerden dürbün ile takip edileceklertir.
Verilecek olan belge kurumumuzdan bu eğitimi aldığınıza dair bir Kurs Katılım Belgesi'dir.
1. 25 Lt hiking sırt çantası
2. Kafa feneri, düdük ve pusula
3. Matara ve çelik kupa
4. Küçük not defteri ve kurşun kalem
5. İçi çay veya kahve dolu termos
6. Hiking giyimi
7. Hiking botu
8. Yağmurluk veya panço
9. Kuru ve sıcak tutacak termal içlik
10. Çok maksatlı pense veya çakı
11. Küçük dürbün
Kurs Kayıt Formu »