Navigasyon (Pusula-Harita) Eğitimi facebook youtube

Kurs Süresi

Sınıf İçi Teorik Dersler: 3 gün
Arazi Uygulaması: 1 gün

Kurs Ücreti
375 TL (KDV hariç)

Kursa Gelirken Getirmeniz Gerekenler

1. 25 Lt hiking sırt çantası
2. Kafa feneri, pusula, düdük
3. Matara
4. Yürüyüş botu
5. Araziye uygun giyim
6. Küçük not defteri ve kalem
7. Küçük dürbün

Navigasyon (Pusula-Harita) Eğitimi

business templates

Bu program doğru ve keyifli bir aktivite plânlamak için gerekli olan harita okuma, rota çıkartma ve genel navigasyon bilgilerini öğretmek maksadı ile düzenlenmiştir. Çok sayıda teknik bilgi gerektirdiğinden sınıfiçi teorik derslere katılım mecburidir.

Doğada yönümüzü bulmada çok çeşitli imkânlar vardır. Bunlardan biri de pusuladır. Ancak pusula yalnız başına sadece bize yönümüzü gösterecektir. Bulunduğumuz noktayı ve gideceğimiz noktayı bilmek ve kendimize bir rota çizmek için haritaya ihtiyaç duyarız. Pusula ve haritamızı yanyana getirdiğimizde yeni yerleri kaybolmadan ve keyif alarak keşfederiz.

Sınıf içi eğitimde; Dia, fotoğraf ve video destekli teorik eğitimle temel bilgiler ana hatları ile verilir. Temel ve teknik bilgiler ana hatları ile verilir. Pusula ve harita ikilisinin doğru kullanılması, birbirlerine olan gerekliliği öğretilir. Pusula - Harita - Haritayı yönüne koyma - Harita okuma - Koordinat çıkartma - Rota çıkartma - Rota takibi - GPS'e giriş konuları işlenir.

Arazi uygulamasında; Pusula ve harita yardımı ile, verilen rotayı takip etme, yeni rota belirleme, seri şekilde pusula ile yön belirleyip haritayı yönüne koyma, bulunulan bölgeyi haritada bulup işaretleme ve varılacak noktaya olan mesafeyi hesaplayıp, süreyi tahmin etme çalışmaları yapılır. Tek başınıza açık araziye bırakılırsınız ve 10 km.lik bir yürüyüşle gerçekleştirilir.


  0 216 388 82 21
Bizi Takip Edin

© 2012, Web sitemizin her hakkı saklıdır. Site bilgilerinin tamamının veya bir kısmının kopyalanması, alınması veya paylaşılması izne tabidir. İzinsiz alınması ve kullanılması karşılığında yasal işlem başlatılacaktır. İçerikleri kopyalamayın, bu sizi bizim taklidimiz yapar.

Style Selector
Oregional Skin
bootstrap business templates
Bootswatch Skins (11)
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates

These are just examples and you can build your own color scheme in the backend.

Background Patterns
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates