Serbest Atlayış Paraşütü Eğitimi facebook youtube

Kurs Süresi

Sınıf İçi Teorik Dersler: 2 gün Atlayış Eğitimi: 10 gün

Kurs Ücreti
6500 TL (KDV hariç)

Kursa Gelirken Getirmeniz Gerekenler

1. Eşofman takımı
2. Spor ayakkabı
3.

Serbest Atlayış Paraşütü Eğitimi

business templates

ÖNEMLİ AÇIKLAMA:
1. Yurtdışı eğitimi için pasaport ve vize sorununuzun olmaması gerekmektedir.
2. Vize için yönlendirme yardımı yapabiliriz. Ancak normal şartlarda katılımcılarımız pasaport, vize ve uçak bileti işlemlerini kendileri yapmaları gerekmektedir.
3. Kursa katılımla ilgilli ofisimizde yapacağımız toplu ön görüşmede (seçme ve karar verme) bu konu ile ilgili tüm detaylar size anlatılacaktır.
4. Planlanan tarihteki kursun sonunda FAI-A lisansını almak isteyenler atlayışlarını tamamlamak için 20 gün daha kalarak zaman ayırmaları gerekmektedir.

İnanılmaz bir heyecan duymak ve yoğun bir adrenalin lezzeti tatmak için binlerce metre yukarıdan; bir uçaktan boşluğa atlayarak saatte 200 km. hızla düşmek isterseniz; serbest düşüş paraşütçülüğü, yani skydiving tam size göre. Ekstrem sporlar sınıfında yer alan bu müthiş spor, insanın gökyüzünde bile sınırlarının ne kadar geniş olabileceğini çok farklı bir şekilde ortaya koyuyor. Yapmanız gereken tek şey, cesaretinizi toplamanız ve gökyüzü dalıcılarının arasında yerinizi almak için bize gelmeniz.

Bu eğitim, boşlukta düşüş kabiliyetini ve skydiving disiplinini kazandırmak maksadıyla düzenlenmiştir. Yurt dışında anlaşmalı olduğumuz bir skydiving okulunda yoğun bir skydiving kursu alacaksınız. Bu kurs, başlangıç lisansı olan uluslararası FAI-A lisansı atlayış şartları için sizi hazırlayacak. Dilerseniz seneye FAI-A lisansı için tekrar atlayışlarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu kurs sonunda Pusula Doğa Sporlar'ından da Kurs Katılım Belgesi vereceğiz.


STANDART SKYDIVING EĞİTİM PROGRAMI

1. Sınıf İçi Teorik Eğitim (Türkiye'de Ofisimizde) 1. Safha - (6 saat)
İlk safha sınıf İçi teorik eğitim ile serbest düşüş paraşütçülüğü eğitimine giriş yapacaksınız. Bunun için ofisimizde 15:00 - 18:00 saatleri arasında 2 gün boyunca görsel destekli eğitim alacaksınız.
2. Teorik Eğitim 2. Safha (2 saat)
Yurtdışı atlayış okulunda da okulun özel eğitmeni eşliğinde video destekli teorik eğitime devam edeceksiniz.
3. Tandem Atlayışı - (1 atlayış)
Profesyonel tandem öğretmeni eşliğinde bir tandem atlayışı yapacaksınız. Bu zorunlu bir atlayıştır. Sizin havadaki davranış ve yaklaşımınıza göre eğitim programınız biçimlenecek.
4. Rüzgar Tüneli Eğitimi - (30 dakika - 1 saat arası)
Tünel çalışması sizin serbest düşüş kabiliyetinizi, havadaki vücut kumandaları durumunuzu daha iyi duruma getirmek; kısacası sizin atlayış kabiliyetini daha kısa sürede kazanmanız için zaman kazandırmak için önemli bir çalışma ortamıdır.
5. AFF (Accelerated Free Fall) Hızlandırılmış Serbest Düşüş Eğitimi - (7 atlayış)
Hızlandırılmış serbest düşüş eğitimidir. Bu atlayış eğitimi sizi havada yalnız başınıza düşmeye hazırlayacak. İki profesyonel eğitmen eşliğinde serbest atlayış yapacaksınız. Sizin doğru pozisyonda düşmenizi, düşüş sırasında rahatlamanızı ve emniyetli paraşüt açmanızı sağlayacaklar.
6. A Lisansına Giriş/Serbest Atlayışlar
Kabiliyet durumunuza göre uçaktan tek başınıza serbest atlayış yaparak boşlukta düşeceksiniz ve paraşütünüzü kendiniz açacaksınız.


TOUCH THE SKY / SKYDIVING TANIŞMA VE BAŞLANGIÇ SEVİYESİ KURSU (HAFTA SONU PAKETİ)

Hafta sonu 3 günlük, skydiving sporu tanışma ve başlangıç programıdır. Standart programın ilk kısmıdır. Serbest paraşüt eğitiminin devamını almak istemeyenler. Sadece bu program ile serbest paraşüt sporunu kısa ama detaylı olarak tanıyabilirler ve sonrası için ilk başlangıcı yapabilirler.
1. Teorik Eğitim - 2 gün
Video destekli detaylı teorik eğitimin ilkini Türkiye'de ofisimizde alacaksınız. İkinci teorik eğitimi yurtdışı atlayış okulunda tamamlayacaksınız.
2. Tandem Atlayışı (Zorunlu)
Profesyonel tandem öğretmeni eşliğinde bir tandem atlayışı yapacaksınız. Bu zorunlu bir atlayıştır. Sizin havadaki davranış ve yaklaşımınıza göre eğitim programınız biçimlenecek.
3. AFF Atlayış Eğitimi - 1 atlayış
Hızlandırılmış serbest düşüş eğitimidir. İki profesyonel eğitmen eşliğinde serbest atlayış yapacaksınız. Sizin doğru pozisyonda düşmenizi, düşüş sırasında rahatlamanızı ve emniyetli paraşüt açmanızı sağlayacaklar.


  0 216 388 82 21
Bizi Takip Edin

© 2012, Web sitemizin her hakkı saklıdır. Site bilgilerinin tamamının veya bir kısmının kopyalanması, alınması veya paylaşılması izne tabidir. İzinsiz alınması ve kullanılması karşılığında yasal işlem başlatılacaktır. İçerikleri kopyalamayın, bu sizi bizim taklidimiz yapar.

Style Selector
Oregional Skin
bootstrap business templates
Bootswatch Skins (11)
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates

These are just examples and you can build your own color scheme in the backend.

Background Patterns
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates