Profesyonel Doğa Yürüyüşü Rehberlik Hizmeti facebook youtube

Faaliyet Süresi
Trekking ve hiking faaliyet süresi grubun isteğine bağlıdır.

Rehberlik Ücretleri
Trekking: Gün başına 450 TL (KDV Hariç)

Hiking: Günlük 350 TL (KDV Hariç)

Gelirken Getirmeniz Gerekenler

Trekking İçin:
1. 60 Lt sırt çantası
2. Uyku tulumu ve mat
3. Kafa feneri, düdük ve pusula
4. Matara ve çelik kupa
5. Kamp ocağı ve mutfak malzemesi
6. Trekking giyimi
7. Trekking botu
8. Yağmurluk veya panço 9. Sıcak tutacak giyim
10. Çok maksatlı pense veya çakı

Hiking İçin:
1. 25 Lt sırt çantası
2. Kafa feneri, düdük ve pusula
3. Matara ve çelik kupa
4. Trekking giyimi
5. Trekking botu
6. Yağmurluk veya panço 7. Sıcak tutacak giyim
8. Çok maksatlı pense veya çakı

Doğa Yürüyüşü (Trekking & Hiking) Rehberliği

business templates

Rehberlerimiz, doğada yaşam, trekking, klasik dağcılık, ilkyardım ve temel kurtarma konularında bilgili ve deneyimli; profesyonel malzeme donanımlı olarak doğaya çıkan, dağcılık lisansına sahip sporculardır.

Türkiye'de 2006 yılından bu yana kurumsal bazda ilk olarak Pusula Doğa Sporları tarafından başlatılan ve sunulan profesyonel doğa yürüyüşü rehberlik hizmeti şeklimiz ile trekking ve doğa yaşamı konularında deneyimli ve profesyonel doğa liderlerimiz hizmetinizdedir. Dağlar arası geçişler, orman geçişleri, hiking (günübirlik yürüyüşler) gibi faaliyetlerinizde profesyonel rehberlik hizmeti vermekteyiz.

Bu hizmetimizden seyahat acentalarından faydalandığınızdan farklı olarak, fazladan acenta ücreti ödemeden, klasik kampçı ve dağcı gibi kamp yükünüzü kendinizin taşıdığı, kamp kurulumunu ve yemek yapımını herkesin ortak üstlendiği, deneyimli veya deneyimsiz trekking veya amatör dağcılık stili faaliyet yapmak isteyen, kendi istedikleri veya bizim plânladığımız bölgeyi emniyetli ve doğru bir şekilde geçmek isteyen kişiler ve gruplar faydalanmaktadır.


Trekking: 2 - 7 gün süren kamplı doğa yürüyüşü faaliyetlerini kapsamaktadır. En az 4 kişi, en fazla 10 kişilik gruplara rehberlik yapılmaktadır. 10 kişiye kadar 1 rehber; 10'ncu kişiden itaberen gruba 2'nci rehber verilmektedir.

Hiking: 1 gün süren doğa yürüyüşü faaliyetlerini kapsamaktadır. En az 4 kişi, en fazla 20 kişilik gruplara rehberlik yapılmaktadır. 10 kişiye kadar 1 rehber; 10'ncu kişiden itaberen gruba 2'nci rehber verilmektedir.
ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR:

1. Teknik tırmanış rehberliği hizmeti verilmemektedir. Dağ mihmandırlığı kapsamında 3000 m. ve üzeri dağlara şahıs veya grup çıkartılmamaktadır. Yabancı uyruklu kişilere doğa yürüyüşü rehberliği hizmeti verilmemektedir.

2. Yüksek irtifa dağcılık faaliyeti yapmak isteği durumunda mutlaka gerekli izin ve yetkili dağ mihmandarı hizmeti de alınmaktadır. 3000 m. ve üzeri dağlara şahıs veya grup ancak yetkili dağ mihmandarı eşliğinde çıkartılabilecektir.

3. Hiçbir şekilde profesyonel turizm rehberleri gibi bölge turizmi, kültürü, dini, siyasi, coğrafi bilgiler anlatılmamakta ve profesyonel turizm rehberi kapsamı içine giren hizmet ve faaliyetlerde bulunulmamaktadır.

4. Trekking Rehberliği (doğa yürüyüşü lideri); Profesyonel Turizm Rehberliği (kokartlı ve turizm izinli profesyonel rehber) ve Dağ Mihmandarlığı (lisanslı ve turizm izinli profesyonel dağcı) kapsamında bir sınıflandırmaya tabi değildir.

5. Kalabalık gruplarda, yani 1 rehberlik grup sayısı aşıldığında ikinci rehber zorunludur. İkinci rehber kabul edilmeme durumunda ikinci rehberin ücretinin yarısı günlük faaliyete zorunlu olarak dahil edilecektir (Tek kalan rehberin sorumluluğu artmaktadır) Ya da, tek rehber istenmesi ısrarında grubun yürüyüş risk sorumluluğu %50 grup organizatörüne ve grubun geri kalanına aittir. Bu konuda da ısrar ve sorumluluk kabul edilmez.


  0 216 388 82 21
Bizi Takip Edin

© 2012, Web sitemizin her hakkı saklıdır. Site bilgilerinin tamamının veya bir kısmının kopyalanması, alınması veya paylaşılması izne tabidir. İzinsiz alınması ve kullanılması karşılığında yasal işlem başlatılacaktır. İçerikleri kopyalamayın, bu sizi bizim taklidimiz yapar.

Style Selector
Oregional Skin
bootstrap business templates
Bootswatch Skins (11)
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates

These are just examples and you can build your own color scheme in the backend.

Background Patterns
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates